FinansowyMarket.com.pl

Wszystko o finansach


Dobry kredyt konsolidacyjny – jak go znaleźć

Rosnąca ilość ofert na kredyty konsolidacyjne sprawia, że poszukujący ich klienci coraz częściej bardzo starannie sprawdzają poszczególne oferty, aby mieć pewność wyboru jak najlepiej dopasowanej.

Co oferują kredyty konsolidacyjne? Przekonaj się na FinansoweMity.pl.

Kredyt konsolidacyjny jest szczególnym rodzajem kredytu, bowiem jego zadaniem jest przede wszystkim spłata posiadanych przez klienta innych zobowiązań kredytowych, w efekcie czego zamiast kilku rat płaci on jedną. Najczęściej jest ona sporo niższa, co stanowi niewątpliwą zaletę tych właśnie kredytów. Dzięki temu domowy budżet może zostać znacznie odciążony, a osoby które decydują się na kredyt konsolidacyjny mogą spać spokojniej. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, iż banki oferują znacznie niższe oprocentowanie przy kredytach konsolidacyjnych niż przy tradycyjnych kredytach gotówkowych. Drugim czynnikiem, który także ma znaczący wpływ na wysokość miesięcznej raty jest okres spłaty. W wielu bankach kredyty konsolidacyjne można zaciągać na okres 5 czy nawet więcej lat.

Kto korzysta z kredytów konsolidacyjnych

Znaczną większość klientów, którzy zwracają się do banków po kredyty konsolidacyjne stanowią ci, którzy wcześniej zaciągali łatwo dostępne, często oferowane jako promocyjne kredyty gotówkowe. Takie promocyjne kredyty w większości mają krótki okres spłaty, co wiąże się ze znacznie wyższą ratą miesięczną. W przypadku potrzeb takich jak awaria sprzętu domowego wielu klientów decyduje się od razu na zakup nowego, korzystając z możliwości zakupów na raty. Często w takiej sytuacji wystarczą drobne problemy finansowe, aby zaczęło brakować na terminowe regulowanie zobowiązań. Poza spłatą rat należy bowiem zapewnić sobie pieniądze na przeżycie i funkcjonowanie całej rodziny. Warto rozejrzeć się za odpowiednim kredytem konsolidacyjnym już w momencie, gdy pojawiają się pierwsze problemy ze spłatami. Najczęściej bowiem procedura jego uzyskania trwa nieco dłużej niż procedura uzyskania kredytu gotówkowego, a ponadto banki wymagają często zaświadczeń o zarobkach, na które czasem także trzeba poczekać.

Co do kredytu konsolidacyjnego

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny konieczne jest dostarczenie do banku wymaganych dokumentów z racji tego, iż bank nie przelewa całej sumy kredytu na konto klienta, a spłaca zaciągnięte przez niego zobowiązania, informacje o tych właśnie zobowiązaniach i ich wysokości są niezwykle istotnymi dokumentami, które należy przedstawić starając się o kredyt tego typu. Ponadto zazwyczaj wymagane jest zaświadczenie o wysokości osiąganego dochodu. W zależności od możliwości kredytowych osoby starającej się o kredyt konsolidacyjny jak również od wysokości zobowiązań, które mają być nim spłacone banki często oferują zainteresowanym możliwość zaciągnięcia kredytu z tak zwaną dodatkową gotówką. Wówczas nadwyżka kredytu, pozostała po spłacie innych zobowiązań jest przelewana na konto klienta do jego dyspozycji na dowolny cel.