FinansowyMarket.com.pl

Wszystko o finansach


Kredyty gotówkowe

W polskim systemie bankowym mamy do czynienia z trzema rodzajami kredytów gotówkowych, a jak doskonale wiemy ten rodzaj kredytu w śród Polaków cieszy się coraz większy zainteresowaniem, dlatego też warto wiedzieć o nim jak najwięcej aby nie stać się ofiarą źle dobranego kredytu. Trzy najpopularniejsze rodzaje kredytu gotówkowego możemy opisać w następujący sposób. Pierwszy rodzaj to pożyczka gotówkowa wpłacana na konto bankowe bądź też otrzymywana w formie gotówki. Drugi rodzaj to kredyt na rachunku bieżącym, ten kredyt jest możliwy w momencie kiedy klient posiada rachunek w banku. Trzeci najmniej popularny rodzaj to karta kredytowa, wydawany jest on dodatkowo.

Pierwszy rodzaj kredytu polega na tym, że dostajemy gotówkę w wybrany przez siebie sposób. Wystarczy że złożymy swój wniosek w wybranym przez siebie banku bądź też przez Internet lub drogą telefoniczną. Zarówno banki jak i inne instytucje finansowe ubezpieczają nasze pożyczki. W niektórych jednak przypadkach mimo wszystko niezbędny może się okazać poręczyciel bądź te podpisanie weksla in blanco, dzięki temu pozyskamy błyskawiczną gotówkę po zatwierdzeniu pozytywnie decyzji o przyznaniu pożyczki

Drugi rodzaj kredytu gotówkowego to nic innego jak po prostu debet lub kredyt do konta. zazwyczaj przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy najczęstszym wymogiem jaki musimy spełnić jest nasza pozytywna historia bankowa. Na podstawie historii naszego rachunku samodzielnie oceni czy dany klient będzie w stanie samodzielnie i bez problemu spłacić swój kredyt. Maksymalne uznanie kredytowe na rachunku bieżącym wynosi pięcia a nawet ośmio krotność wpływów, jednak pomimo ten i tak zazwyczaj uzależniony jest od banku. Limit inaczej nazywany jest kredytem odnawialnym udzielany zazwyczaj na jeden rok. Bank pobiera odsetki od kredytu ale tylko od tej kwoty którą wykorzystaliśmy a nie od całości.

Trzeci równie bardzo popularny rodzaj kredytu gotówkowego to karty kredytowe. Jest to nic innego jak prosty w obsłudze kredyt odnawialny który możemy uzyskać w dowolnym momencie, w takiej wysokości w jakiej został nam on przyznany. Taki kredyt gotówkowy to bezpłatna usługa pamiętajmy jednak tym, że banki zazwyczaj pobierają prowizje za każdą udzieloną pożyczkę, musimy również raz do roku opłacać posiadaną kartę. Bez względu na to jaki kredyt gotówkowy chcemy zaciągnąć, pamiętajmy o tym, aby dokładnie porównać w Internecie wszystkie oferty, wówczas będziemy mogli wybrać taki kredyt który będzie dla nas najbardziej korzystny i satysfakcjonujący.