FinansowyMarket.com.pl

Wszystko o finansach


Krótki poradnik kredytowy.

Podczas gdy sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami większość Polaków myśli już o wzięciu pożyczki gotówkowej. Jednak nie może być to decyzja podejmowana pod wpływem chwili, bowiem po wakacjach może nas czekać gorzkie rozczarowanie, zobacz więc wcześniej banki ranking i zdecyduj się na najtańszy kredyt.

Uzyskanie środków pieniężnych

Często wymarzony wyjazd jest poza zasięgiem naszych rąk w powodu finansów. Jedna z wielu opcji to skorzystanie z pożyczki gotówkowej. Warto wziąć pod uwagę wiele parametrów a nie sugerować się pierwszą ofertą z brzegu. Wybór oferty jest często czasochłonny, ale dzięki porównywarkach kredytów gotówkowych zaoszczędzimy sporo czasu, który możemy przeznaczyć na zastanowienie się nad konkretną ofertą. Czy oprocentowanie jest nie jest za wysokie? Czy raty nie będą trudne w spłacaniu? Te i inne pytania poznasz kierując się krótkim poradnikiem.

Czy na pewno go potrzebujesz?

Do sezonu urlopowego jeszcze parę miesięcy, dlatego zastanów się, czy nie możesz na czymś zaoszczędzić. Wystarczy, że odmówisz sobie paru przyjemności w danym miesiącu i już pojawi się gotówka w Twoim zasięgu. Wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu chociażby dlatego, że to najprostsze rozwiązanie. Wystarczy obciąć kilka wydatków i już jest lżej. Może nie uzyskamy całości uzyskanej sumy, ale z pewnością kwota pożyczki będzie mniejsza. Warto też znaleźć tańszy odpowiednik oferty, która nas zainteresowała. Ważne jest też nie ulegać emocją np. podczas oglądania reklamy. Kolorowe banery często potrafią nam zrobić wodę z mózgu. Dlatego decyzja powinna być przemyślana i podjęta z zimną krwią.

Czy mnie na to stać?

Kolejną sprawą jest to, czy będzie Cię stać na spłacanie rat pożyczki. Często klienci nie przemyślą swojej decyzji i raty są trudne w spłacaniu. Praktycznie wiążemy koniec z końcem w danym miesiącu. Łatwo w tym przypadku o nadwyrężenie Twojego budżetu domowego. No i najważniejsze – musisz oddać więcej niż pożyczysz dzięki odsetkom. Zatem warto się rozejrzeć czy nie możesz pożyczyć pieniędzy od kogoś innego. Dajmy na to od jakiegoś dobrego znajomego, któremu obiecasz, że oddasz wszystko w terminie. Dzięki takiej pożyczce nie będziemy musieli płacić ani odsetek ani nie poniesiemy dodatkowych kosztów pożyczki.

Istnieje wiele opcji, które możemy wybrać. Narzekanie, że „nie da się” jest po prostu błędne. Wystarczy kilka dobrych chęci i znajdziemy rozwiązanie.