FinansowyMarket.com.pl

Wszystko o finansach


Kredyty docelowe

Skorzystanie z oferty kredytów docelowych może okazać się dobrym rozwiązaniem dla wielu osób oraz firm. Kredyt docelowy udzielany jest przez bank coraz częściej, a chodzi w nim o to, aby pokryte zostało jedno konkretne działanie kredytobiorcy, który się na taką ewentualność decyduje.

Kredyt nieodnawialny

Jedną z podstawowych cech tego kredytu jest to, iż jest on nieodnawialny, ale dzięki niemu bez problemów będzie można pokryć finanse na określoną transakcję, a więc na przykład na wynagrodzenia pracownicze, czy też remont maszyny. Jak widać kwota takiego kredytu nie powinna być zbyt wysoka, a termin jego spłaty nastąpić winien w najbliższej przyszłości. Kredyt gotówkowy w tej formie cieszy się dużym uznaniem na rynku, ponieważ jest on chętnie udzielany przez banki, a co za tym idzie złożenie wniosku w wielu sytuacjach kończy się sukcesem. Kredytobiorca przy zaciąganiu tego kredytu musi jednak określić cel, na który ma on zostać przeznaczony. Od tego w dużej mierze zależy ostateczna decyzja bankiera, więc musimy być na to przygotowani przed wizytą w banku. Jeśli dopadł nas chwilowy kryzys finansowy, ale wiemy, że w szybkim tempie sobie z nim poradzimy, to taki kredyt docelowy okaże się strzałem w dziesiątkę dla zainteresowanych. Z jego pomocą opłacenie transakcji nie będzie stanowiło większego kłopotu, także warto zapoznać się z takimi ofertami, bo na pewno wypatrzymy coś odpowiedniego dla siebie, co nas zadowoli i pomoże wyjść z finansowego dołka.

Wymagania banku

Rzadko zdarza się, aby bank przy udzielaniu takiego kredytu wymagał od klienta dodatkowych zabezpieczeń, bo jak już zostało wspomniane nie jest on zaciągany na długi okres czasu, a kwota nie jest zbyt duża. Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba złożyć wniosek o taki kredyt gotówkowy, a następnie czekać na jego pozytywne rozpatrzenie, w międzyczasie donosząc bankierowi wymagane dokumenty do podpisania umowy. Kredytobiorca nie może zapomnieć o takich dokumentach jak zaświadczenie o dochodach, czy zaświadczenie o zatrudnieniu. Warto je mieć przy sobie na pierwszym spotkaniu, bo wtedy zwiększamy swoje szanse na to, że kredyt docelowy zostanie nam sprawnie przyznany, a naszym jedynym kłopotem będzie to na jaką transakcję go konkretnie przeznaczymy, choć wypada o tym wcześniej wiedzieć, aby poinformować bank. W razie niepewności można najpierw zapoznać się z opiniami na temat takich kredytów, czy też rankingami, które są ogólnodostępne i tworzone przez specjalistów z tej branży. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać dla siebie optymalną wersję kredytu.

Dlaczego odmówiono mi kredytu gotówkowego?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, musimy wypełnić określone formalności, a pierwszą z nich jest złożenie wniosku, wraz z ewentualnymi dokumentami, o które może nas poprosić bank. Na tej podstawie dopiero analityk bądź system elektroniczny oceni naszą zdolność kredytową, sprawdzi wiarygodność finansową i wyda odpowiednią decyzję. Decyzja oczywiście nie zawsze musi być pozytywna, a przyczyn otrzymania decyzji odmownej może być wiele.

Zła historia kredytowa

Przepisy prawa bankowego narzucają na banki obowiązek sprawdzania historii kredytowania Klientów ubiegających o przyznanie kredytu gotówkowego i nie tylko. W bazie BIK znajdują się wszystkie informacje na temat zobowiązań, z których korzystaliśmy w przeszłości i obecnie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli bank podczas analizy wniosku weryfikując naszą historię znajdzie informacje o opóźnieniach w spłacie innych zobowiązań finansowych, które przekraczają 30 dni, wówczas uzna nas jako mających negatywną historię kredytowania i najprawdopodobniej odrzuci wniosek. Więcej informacji znajdziesz tutaj na http://www.mojportfelik.eu.

Zaległości w opłatach za rachunki

Oprócz BIK bank weryfikuje wnioskodawcę również w innych rejestrach dłużników takich jak BIG, KRD, czy ERIFF. Jeżeli znajdzie tam zapisy mówiące o tym, że w przeszłości mieliśmy lub obecnie mamy zaległości w opłacaniu rachunków za media, zaległe alimenty, czy niezapłacone mandaty zwiększy to naszą szansę na otrzymanie negatywnej decyzji. Bank może nas wskutek tego uznać za niewiarygodnych Klientów, którzy mogą udzielony kredyt nie spłacać terminowo.

Za niska zdolność kredytowa

W przypadku każdej osoby ubiegającej się o przyznanie kredytu gotówkowego badana jest jej zdolność kredytowa. Wyliczenie jej opiera się na wysokości dochodów, od których odejmowane są deklarowane stałe obciążenia miesięczne. Pozostała kwota musi być na tyle duża, żeby zapewnić bezproblemową i terminową spłatę pobieranego zobowiązania. W przypadku, jeżeli nie dokumentujemy dochodu zaświadczeniem, a zamiennie składamy oświadczenie o wysokości zarobków i ich źródle absolutnie nie możemy zawyżać swojego wynagrodzenia. Bank w każdej chwili może dzwoniąc do pracodawcy zweryfikować, czy rzeczywiście zarabiamy tyle, ile oświadczyliśmy we wniosku. Jeżeli bank stwierdzi, że zawyżyliśmy nasze dochody, wówczas z pewnością odrzuci nasz wniosek.

Wniosek może zostać także odrzucony za sprawą zbyt licznych zobowiązań finansowych, które ciążą na potencjalnym kredytobiorcy, wskutek których jego zdolność do spłaty kredytu jest zbyt niska.

Nawet drobiazgi mogą zaważyć na decyzji kredytowej

Często przez zwykłe niedbalstwo czy zapominalstwo możemy sami siebie narazić na odmowę przyznania kredytu gotówkowego. Przyczyną może być nawet podanie błędnych informacji we wniosku kredytowym takich jak telefon, adres, czy e-mail. Warto więc solidnie podejść do kwestii wniosku i dokładnie go sprawdzić, zanim go złożymy, żeby nie narażać się na niepotrzebną odmowę.

Kredyt gotówkowy pomocą przy remoncie mieszkania.

Kredyt gotówkowy, jest narzędziem ekonomicznym, które bywa pomocne w różnego rodzaju czynnościach życiowych. Zaraz przyjrzymy się bliżej temu, dlaczego kredyt gotówkowy, jest przydatny przy remoncie mieszkania lub domu. Ale wcześniej należy wyraźnie napisać, że kredyt gotówkowy jest przydatny w wielu różnych sytuacjach, do takich możemy zaliczyć chociażby zakup samochodu rodzinnego, ślub, chrzest, czy innego tego typu rodzinne okazje, które bądź, co bądź wymagają większego wkładu finansowego. Mało tego, kredyt gotówkowy, jest dobry także w momencie różnego rodzaju rozdroży życiowych, czyli wówczas, gdy mamy na przykład jakieś problemy finansowe czy chociażby ekonomiczne. Z kredytem gotówkowym a w zasadzie z pieniędzmi, które zyskamy z tytułu otrzymanego kredytu gotówkowego będzie nam znacznie łatwiej przebrnąć przez trudne chwile, będzie nam łatwiej pokonać liczne życiowe trudności, przeciwności i problemy. Kredyt gotówkowy jest na tyle uniwersalny, że ma zastosowanie, w wielu różnego rodzaju sytuacjach, jeżeli tylko zechcemy skorzystać z pomocy kredytu gotówkowego, to szybko się o tym przekonamy i zobaczymy, że ów kredyt i w naszym życiu może dokonać licznych przemian, co najważniejsze, owe przemiany będą na lepsze, zresztą sprawdź sam jakie to łatwe dzięki http://www.splatka.pl/.

Teraz jak kredyt gotówkowy może nam dopomóc w trakcie remontu mieszkania czy nawet całego domu. Po pierwsze jak z pewnością wiemy, owe czynności nie są tanie i wymagają dużego wkładu pieniężnego. Czasem wymagają tak dużego wkładu pieniężnego, że po prostu nie jesteśmy w stanie temu podołać. Wówczas często zarzuca się owe plany remontowe i odkłada, na kiedy indziej, a to błąd, po co czekać i rezygnować z poprawy naszego życia. W takich momentach dodatkowa gotówka jest na wyciągnięcie ręki, gotówka, jaką otrzymamy z tytułu przyznanego kredytu gotówkowego pozwoli nam na przeprowadzenie wszelkich potrzebnych prac remontowych w naszym mieszkaniu czy całym domu. Dlatego nie zwlekajmy i sięgnijmy po kredyt gotówkowy.

Widzimy zatem jasno, że kredyt gotówkowy jest pomocny przy tego rodzaju pracach. Często trzeba zrezygnować z remontu tylko i wyłącznie dlatego ponieważ nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy. Nie róbmy tego sięgnijmy po kredyt a otrzymamy pieniądze które umożliwią nam przeprowadzenie remontu. Umożliwią nam działanie i realizowanie naszych planów i marzeń. Pamiętajmy, że tylko po przez konkretne działanie i rozwijanie się możemy do czegoś w życiu dojść, możemy poprawić naszą jakość życia codziennego i życia naszych najbliższych.

Kredyt dla firm

W ostatnim czasie daje się zauważyć, że zwiększa się liczba małych przedsiębiorstw. Wiadomo, że każda firma niezależnie od wielkości, co jakiś czas musi zostać zmodernizowana, by jednak mogła dalej być atrakcyjna dla poszczególnych klientów. Będzie to oznaczało, że właściwie od nas samych zależy w jaki sposób zaczniemy do tego podchodzić.

Dla wielu ludzi zaskoczeniem wydaje się fakt, że posiadając firmę muszą inwestować w jej ciągły rozwój, ale pomimo wszystko będzie mogło mieć to naprawdę bardzo duże znaczenie. Dlatego warto jest zastanowić się nad tym, jakiego typu modyfikacje musimy w najbliższym czasie wprowadzić, by mieć jakąś przewagę nad swoją konkurencją. Pomimo wszystko będzie się to mogło okazać zbawienne, jak i również spowoduje, że można będzie dalej się rozwijać. Powstaje coraz więcej firm w danej specjalizacji, to jest dość kłopotliwe szczególnie dla małych przedsiębiorców. Wiadomo, że jeśli ktoś już określony czas prowadzi własną firmę, to siłą rzeczy musi postawić na jej rozwój, gdyż w przeciwnym razie konkurencja bardzo szybko go pokona.

Warto jest więc wziąć kredyt dla firm, gdy już będziemy wiedzieli na co tak naprawdę chcemy postawić, a dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam wprowadzić to wszystko w życie. Mimo wszystko to od nas samych będzie zależało w jaki sposób będziemy podchodzili właśnie do takiego przedsięwzięcia. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że od czasu do czasu warto jest poważniej pomyśleć właśnie nad tym, jak chcemy rozwijać swoją własną działalność gospodarczą. Właśnie w takiej sytuacji warto jest popatrzeć na to, co jest w stanie zaoferować konkurencja, a sami również zobaczymy, że można będzie inaczej na to zacząć patrzeć.

Prawda jest taka, że dobry kredyt jest w stanie pomóc w realizacji właśnie takiego przedsięwzięcia. Obecnie oferta kredytowa jest w ciągłej rozbudowie, co jest widoczne, nawet po tym, co proponują banki. Można więc będzie samodzielnie zastanowić się nad tym, w jaki sposób na tego typu kwestie patrzymy, oraz co dzięki temu będziemy chcieli osiągnąć. Za jakiś czas, gdy znowu będziemy chcieli wprowadzić określonego rodzaju modyfikacje, zupełnie inaczej na to wszystko popatrzymy. Warto jest zastanowić się więc nad tym, jak to wszystko będzie możliwe, oraz jaka kwota pieniędzy będzie nas mogła w pełni usatysfakcjonować. Prawda jest taka, że możliwości przez cały czas przybywa i tylko od nas zależy jak na to popatrzymy. Dlatego sami musi podejmować odpowiednie decyzje właśnie w tym kierunku.

Naprawa historii kredytowej w kilku krokach

Poniższe kroki pomogą każdemu wykaraskać się z błędów przeszłości – pod względem finansowym. Te kroki pomogą odbudować Twoją historię kredytową i tym samym uzyskać ocenę kredytową niezbędną do zakwalifikowania się do kart kredytowych, pożyczek i / lub kredytów hipotecznych (w zależności od dochodu lub innych kwalifikacji). Jeśli masz problemy kredytowe w raporcie kredytowym, możesz od razu zabrać się także stworzenie za nowego kredytu. Twoje wyniki pomocą Ci określić zdolność do zakwalifikowania się do tego czy dostaniesz kredyt gotówkowy na zakup nowego samochodu, wakacje, czy studia. Skutki kredytowe mogą mieć miejsce niemal w każdym aspekcie naszego życia. Wielu pracodawców wymaga teraz od swoich pracowników zdolności kredytowej i chcą wiedzieć na temat błędów przeszłości takich jak problemy kredytowe w stylu: bankructwa.

Oto kroki, które pomogą Ci odbudować twój kredyt:

Krok pierwszy - Zamów bezpłatną kopię raportu kredytowego z głównych agencji kredytowych. Raporty można zamówić on-line z wymienionych agencji kredytowych. Masz prawo do jednego bezpłatnego rocznego raportu kredytowego z każdej agencji kredytowej.

Krok drugi - Dokładnie przejrzyj raporty czy nie pojawiły się tam jakiekolwiek błędy lub rozbieżności. Możesz zwrócić się do biura informacji kredytowej aby zdążyli poprawić błędy. Można kwestionować sprawę nieprawidłowych rozliczeń. Możesz nawet w ten sposób udowodnić, że nie jesteś winien zadłużenia, wtedy temat ten powinien zostać usunięty z raportu.

Krok trzeci – sprawdź wszystkie konta i kredyty gotówkowe. Jeśli masz przeterminowane rachunki musisz skupić się na ich rozliczeniu w pierwszej kolejności. Zazwyczaj można uporać się szybko z tematem zaległych kredytów studenckich aktualne negocjując układ płatności z wierzycielem. Następnie po upływie 6 miesięcy od płatności spłaconej na czas wierzyciel może zgłosić, że wszystko gra.

Krok czwarty - Przebudowa kredytu. Bezpieczne karty kredytowe są oferowane z ramienia dużych banków internetowych, lokalnych banków i / lub unii kredytowych. Ten typ karty kredytowej, będzie raportować aktywność płatności do biura kredytowego, tak jak standardowe karty kredytowe. Bezpieczna Karta kredytowa jest to świetny sposób na uzyskanie nowego kredytu. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wybierać się do wielu instytucjach kredytowych i mnożyć pytania (co obniży ocenę kredytową).

Krok piąty - Po odbudowie kredytu, czas będzie twoim najlepszym przyjacielem. Po 6 miesiącach płatności na czas za pomocą bezpiecznej karty, należy zwrócić się do pożyczkodawcy, aby uaktualnić kartę kredytową na temat standardowej karty. Pamiętaj, aby zachować swoje salda karty poniżej 30% dostępnego limitu, aby zmaksymalizować swoje wyniki na kredyty gotówkowe.

Krok szósty - Ogranicz zapytania. Przy zakupie nowej karty kredytowej, raty lub starając się o kredyt gotówkowy na auto - sprawdź pierwsze wymagania. Jeśli nie kwalifikujesz się do kredytu, idź do innej instytucji kredytowej. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to stracić punkty za nadmierne aplikacje przez kredyty gotówkowe.