FinansowyMarket.com.pl

Wszystko o finansach


Dobra lokata z dużymi możliwościami

Lokata bankowa to jeden z najpopularniejszych sposobów odkładania i inwestowania środków. Jest to inwestowanie o małym stopniu ryzyka, co powoduje, że zyski nie są może tak duże, jak na przykład inwestycja w akcje giełdowe, ale za to zysk jest pewny. Ponadto środki na lokacie zabezpieczone sa gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który zapewni nam ich zwrot nawet przy najczarniejszym scenariuszu, jakim jest niewypłacalność banku. Lokata jest również dość wygodnym sposobem inwestowania, ponieważ my tylko wpłacamy środki do banku, a Saminie musimy głowić się nad tym, jakie konkretne kroki podjąć, gdyż inwestowaniem naszych pieniędzy zajmują się specjaliści. Warto jednak wiedzieć, gdzie ulokować środki najlepiej i który bank oferuje lokaty na najkorzystniejszych warunkach.

Dobra lokata to oczywiście taka, która przynosi możliwie największy zysk. Ten zaś w dużej mierze zależy od oprocentowania lokaty. Oprocentowanie jest bowiem wskaźnikiem, który bezpośrednio określa jak wysokie będą odsetki. Trzeba jednak pamiętać, że oprocentowanie może być różnego rodzaju, a dokładnie może to być oprocentowanie stałe lub zmienne. Przy oprocentowaniu stałym sytuacja jest dość klarowana. Przy zakładaniu lokaty zostaje określona wartość oprocentowania z uwzględnieniem wysokości obowiązujących stóp procentowych i obowiązuje ona do końca lokaty, niezależnie od zmian wysokości tych stóp. Z kolei przy oprocentowaniu zmiennym, w trakcie trwania lokaty może ono przyjmować różną wartość, adekwatnie do zmieniających się wartości stóp procentowych. Ponadto na zysk wpływać będzie również częstotliwość kapitalizacji odsetek, czyli ich dopisywania do zgromadzonego kapitału – im częstotliwość ta będzie większa, tym lepiej.

Przy wyborze lokaty nie sposób pominąć również czasu jej trwania, który ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o określenie, kiedy będziemy mogli podjąć środki z lokaty. Jest bowiem zasada, że podjęcie środków z lokaty przed terminem powoduje utratę wypracowanych już odsetek, albo ich większości. Dlatego też jeśli wiemy, że środki będą nam potrzebne w niedługim czasie, lepiej zdecydować się na lokatę krótkoterminową. Jeśli zaś będziemy dysponować przez dłuższy okres czasu wolnymi środkami, lokata długoterminowa może okazać się lepszym rozwiązaniem, ponieważ środki będą dłużej pracować. Można również skorzystać z lokaty odnawialnej, czyli takiej, która po zakończeniu automatycznie startuje od nowa i środki dalej pracują. Warto jednak najpierw w takim wypadku zorientować się, czy warunki lokaty (np. oprocentowanie) nie uległy zmianie.

Kredyt online

Czy można zaciągnąć zobowiązanie takie jak właśnie kredyt, bez wychodzenia z domu? O ile jeszcze kilka lat temu tego typu zadanie wydawało się fikcja, to aktualnie jest to jak najbardziej możliwe, pod warunkiem, że posiadamy aktualną umowę z naszym bankiem. Wiadomo, że co jakiś czas zmieniają się warunki prowadzenia naszego rachunku bramkowego, w tym i również opłaty z tym powiązane. Oznacza to, że dostajemy na skrzynkę wszelkiego rodzaju aktualności z którymi musimy się zapoznać po zalogowaniu się na swoje elektroniczne konto bankowe. Wejdź na http://www.okasa.pl/ dzięki tej stronie dostaniesz szybko gotówkę.

Czasami dzieje się tak, że aktualizacja umowy przysyłana jest nam do domu, bądź też jesteśmy proszeni o zwrócenie się do najbliższej placówki bankowej w celu podpisania aktualnej umowy bankowej, a właściwie to aneksu do niej. Jeśli tylko takie dane mamy zaktualizowane, to wystarczy, że zalogujemy się na konto bankowe, oraz wejdziemy w zakładkę z produktami bankowymi. Znajdziemy tam nie tylko lokaty, na które można będzie wpłacić swoje oszczędności, ale również kredyty, które zostały dopasowane do naszych finansowych możliwości. Dzięki temu, że uzupełnimy poszczególne pola, będziemy mogli poznać kwotę kredytu jaką maksymalnie możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu, jak i również symulację jeśli chodzi o spłacanie w oparciu o czas na jaki chcemy pożyczyć te pieniądze.

Należy szczególnie dużą uwagę zwrócić na całkowite koszty kredytu, ponieważ wiele osób pomija tego typu informacje, podczas gdy mogą one mieć kluczowe zaczęcie dla naszej płynności finansowej. W ostatnim czasie kredyt online stał się niezwykle popularnym produktem bankowym. Z którego korzysta coraz większa liczba osób. Przede wszystkim to dzięki niemu można będzie zrealizować droższe wydatki i to bez wychodzenia z domu. Nie każdy przecież ma czas by stać w kolejce do konkretnych okienek, gdzie praktycznie w każdym banku zawsze czeka sporo osób. Można to zrobić sprawnie już dziś jeśli tylko posiadamy elektroniczne konto bankowe.

Coraz więcej osób ma świadomość co do tego, że konto w banku wydaje się koniecznością naszych czasów. Dlatego też jeśli jesteśmy akurat w potrzebie śmiało można będzie z niego korzystać zaciągając kredyt. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ nie ma potrzeby przedkładania wniosku, czy też przynoszenia zaświadczeń. Wszystko odbywa się sprawnie, jeśli tylko mamy zdolność kredytową. Warto jest mieć to na uwadze, a być może sami również skorzystamy właśnie z takich możliwości. Czasy pokazują, że coraz więcej osób ma problem z sfinansowaniem większych potrzeb, dlatego wydaje się to odpowiednim rozwiązaniem.