FinansowyMarket.com.pl

Wszystko o finansach


Szybka pożyczka na lukę w domowym budżecie

Koszty gonią kolejne koszty, a w naszym szarym, codziennym życiu ciężko spodziewać się chwili ulgi dla naszego portfela. Niemal codziennie pojawiają się kolejne wydatki, a gdy wydaje się, że najbliższy okres będzie w miarę spokojny, bo wszystkie rachunki zostały opłacone, szef dał premię, a sprzęty elektroniczne działają jak należy, to albo popsuje się samochód, albo dziecko poinformuje nas, że za parę dni wyjeżdża na wycieczkę szkolną i trzeba będzie wydać kilkaset złotych na tę wątpliwą dla naszego portfela przyjemność. Wejdź po najtańsze kredyty http://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info/ i nie przepłacaj.

Trzeba się jednak pogodzić z tym, że rozwiązaniem na tego typu sytuacje jest albo przewidzieć takie wydatki i posiadać rezerwę w domowym budżecie, która pozwala łata wszelkie pojawiające się dziury, albo też mieć świadomość, że pomóc może kredyt gotówkowy. Oczywiście dla naszej kieszeni znacznie lepiej jest korzystać z pierwszej opcji, bo w przeciwieństwie do kredytu, nie generujemy tutaj dodatkowych kosztów, ale nie każdy z nas ma taką możliwość by odkładać pewną sumę pieniędzy na bok każdego miesiąca. Jak wyobrazić sobie tworzenie rezerwy budżetowej u osoby, która zarabia ledwo 1000 zł miesięcznie i z tej „wypłaty” nie wystarcza jej nawet na pokrycie kosztów takich jak czynsz za mieszkanie, jedzenie czy bilet komunikacji miejskiej, a nie mówiąc o innych wydatkach. Jeśli ktoś jednak zarabia dobrze i odczuwa, że każdego miesiąca mógłby odłożyć pewną kwotę to lepiej zorganizować sobie taką „skarbonkę na czarną godzinę”, bo może nam ona pomóc gdy coś się popsuje, trzeba będzie kupić drogie części do auta czy też wydać pieniądze gdy zajdzie taka potrzeba. Na pewno znacznie łatwiej będzie nam pogodzić się z wydatkiem 1000 zł, gdy miesięcznie odkładaliśmy do wspomnianej skarbonki 50 zł, niż gdybyśmy mieli jednorazowo wydać taką sumę lub też co gorsza dla naszego budżetu wziąć kredyt gotówkowy.

Te ostatnie rozwiązanie jest przeznaczone dla tych, którzy z różnych względów nie stworzyli takiej rezerwy w swoim budżecie. Przykładem mogą być wspomniane powyżej zbyt małe zarobki lub też zwykłe zaniedbanie. Ludzie z natury zbyt optymistycznie podchodzą do życia, twierdząc, że „nic na pewno się nie popsuje” lub też nie stwierdzają, że wolą wydać pieniądze na coś innego. Gdyby zagłębić się w wydatki naszych rodaków, to szybko dostrzec można, że lwią część „wolnych pieniędzy” wydajemy na przyjemności i zakupy kompletnie zbędne dla naszego życia. Niepotrzebne ubrania, alkohol czy inne średnio przydatne produkty potrafią nas kosztować niemal majątek, a gdyby chociaż część z tych pieniędzy odkładać jako rezerwę domowego budżetu, to w ciężkich chwilach zamiast brać kredyt gotówkowy, moglibyśmy sfinansować naprawę lub zakup nowego sprzętu właśnie z tej rezerwy ! Zatem lepiej przemyśleć czy odkładanie nawet niewielkiej sumy pieniędzy każdego miesiąca nie wyjdzie nam na korzyść i w ten sposób nie przygotujemy się na oszczędności w przyszłości, która może przynieść wiele nieprzewidzianych zdarzeń.